Strona g艂贸wna
Zmagania z ortografi膮 Drukuj Email
Wpisany przez Anna G贸rska   
poniedzia艂ek, 11 grudnia 2017 21:20
W 艣rod臋 29 listopada 2017r. grupa uczni贸w naszej Szko艂y ( Sandra Arentowicz, Paulina Dziankowska, Adrian Rapant, Jacek Jaworski, Paulina Czenkusz) wzi臋艂a udzia艂 w VI Powiatowym Konkursie Ortograficznym 
o Superpi贸ro Starosty Golubsko-Dobrzy艅skiego organizowanym w Zespole Szk贸艂 im. Lecha Wa艂臋sy w Kowalewie Pomorskim.
Celem konkursu by艂o propagowanie znajomo艣ci zasad poprawnej pisowni polskiej, szerzenie dba艂o艣ci o kultur臋 s艂owa pisanego oraz integracja szk贸艂 ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W tegorocznym tek艣cie dyktanda ponownie pojawi艂y si臋 s艂owa rzadko u偶ywane, ciekawe i troch臋 podchwytliwe, np. rada kahalna, dhortacja, Nie艅cy i Ewenkowie, degrengolada. Wp艂ynie to zapewne na urozmaicenie i powi臋kszenie zasobu leksykalnego uczni贸w.
WICEMISTRZYNI膭 ORTOGRAFII zosta艂a Paulina Dziankowska. Gratulujemy sukcesu i dzi臋kujemy uczestnikom za godne reprezentowanie naszej Szko艂y.
 

Polityka prywatnoṡci i pliki cookies