Strona g艂贸wna
SPORTOWCY ZS NR 2 ZAKO艃CZYLI SEZON BIEG脫W PRZE艁AJOWYCH Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Piotrkowski   
poniedzia艂ek, 06 listopada 2017 15:40
Pocz膮tek roku szkolnego to, dla sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego naszej szko艂y, sezon biegów prze艂ajowych. Seri臋 startów rozpocz臋li艣my od Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Prze艂ajowych, które rozegrano 26.09.2017. Kolejny raz tytu艂 mistrza w艣ród ch艂opców wywalczy艂 Karol Olczak. W pierwszej dziesi膮tce znalaz艂o si臋 a偶 siedmiu naszych reprezentantów, z czego pi臋ciu naszych najlepszych zawodników zakwalifikowa艂o si臋 do fina艂u wojewódzkiego. Byli to: Karol Olczak, Mateusz Skrzeszewski, Sebastian Jachowski, Patryk Tarkowski, Dawid Weso艂owski. Je艣li chodzi o dziewcz臋ta to w najlepszej pi膮tce powiatu znalaz艂y si臋 trzy nasze zawodniczki: Marta Wi艣niewska, Natalia Wilczy艅ska, Patrycja Tarkowska.
 
kliknij na wi臋cej po prawej stronie... 
 

Kolejnymi zawodami by艂y rozegrane 03.10.2017 Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Prze艂ajowych. Nasze dziewcz臋ta zdoby艂y pierwsze miejsce zwyci臋偶aj膮c na dystansie 10x800m i uzyska艂y awans do etapu wojewódzkiego. Panowie tak偶e nie dali szans rywalom, i z du偶膮 przewag膮, wygrali na dystansie 10x1000m i awansowali do fina艂ów wojewódzkich.

Rywalizacj臋 na poziomie mistrzostw województwa zacz臋li艣my 10.10.2017 biegami indywidualnymi. Zawody na tym szczeblu od lat odbywaj膮 si臋 w Bydgoskim Fordonie, na bardzo wymagaj膮cych trasach. Po艣ród dziewcz膮t najlepiej z naszych zawodniczek wypad艂a Marta Wi艣niewska, która na 80 startuj膮cych osób uplasowa艂a si臋 w 艣rodku stawki. To przyzwoite miejsce jak na uczennice pierwszej klasy. Je艣li chodzi o biegaczy to ca艂a nasza pi膮tka znalaz艂a si臋 w pierwszej trzydziestce na 80 startuj膮cych. Najlepszym z naszych by艂 niezawodny Karol Olczak, który zaj膮艂 15 miejsce. Jeste艣my bardzo dumni z postawy naszych reprezentantów.
 
Ostatnimi zawodami sezonu by艂y Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Prze艂ajowych. Fina艂 odby艂 si臋 25.10.2017 przy niskiej temperaturze i bardzo obfitych opadach. Podobnie jak na szczeblu powiatowym, dziewcz臋ta rywalizowa艂y na dystansie 10x800m a ch艂opcy 10x1000m. Niestety, po bardzo ci臋偶kim biegu i dwóch wywrotkach na trasie, nasze dziewczyny zako艅czy艂y na ostatnim 12 miejscu. Lokata nie by艂a odzwierciedleniem faktycznych mo偶liwo艣ci naszych zawodniczek. Do rywalizacji ch艂opców przyst膮pi艂o a偶 17 najlepszych dru偶yn z ca艂ego województwa. W tak mocnej stawce nasi biegacze uplasowali si臋 na dobrej 9 pozycji. Bieg by艂 bardzo emocjonuj膮cy a nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Rywalizacja ze szko艂ami sportowymi  i profesjonalnymi zawodnikami jest bardzo trudna, tym bardziej jeste艣my dumni z naszych sportowców. Poni偶ej podajemy sk艂ady naszych sztafet.
 
Dziewcz臋ta: Wilczy艅ska Natalia, Jachowska Sylwia, Tarkowska Patrycja, Poniatowska Weronika, Czenkusz Paulina, Pop艂awska Paulina, Kopczy艅ska Natalia, Nowakowska Natalia, Skonieczna Agnieszka, Wi艣niewska Marta, Prymak Magdalena, Toczek Patrycja, Wysocka Klaudia
 
Ch艂opcy: Skrzeszewski Mateusz, Jachowski Sebastian, Weso艂owski Dawid, Filipiak Marcel, K臋pczy艅ski Mateusz, Romanowski Kamil, Marcinkowski Krzysztof, Wójcik Milan, Olczak Karol, 呕uchowski Karol, Foksi艅ski 艁ukasz, Tarkowski Patryk.
 
Ca艂y sezon biegów prze艂ajowych mo偶emy zaliczy膰 do bardzo udanych. 艢wietne wyniki na poziomie powiatu i zadowalaj膮ce na poziomie wojewódzkim napawaj膮 optymizmem i wskazuj膮 kierunek dzia艂a艅 na kolejne lata. Liczymy , 偶e w kolejnych latach wyniki naszej m艂odej ekipy nadal b臋d膮 si臋 poprawia艂y. Serdecznie gratulujemy i dzi臋kujemy naszym sportowcom za zaanga偶owanie i ogromny wysi艂ek.
 
 

Polityka prywatnoṡci i pliki cookies