Strona g艂贸wna
Dzie艅 Sybiraka Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska   
wtorek, 24 wrze艣nia 2019 07:45

We  wtorek 17 wrze艣nia 2019 roku odby艂a si臋 uroczysto艣膰 upami臋tniaj膮ca 80 rocznic臋 agresji ZSRR na Polsk臋 w 1939 roku oraz 74 rocznic臋  deportacji mieszka艅c贸w Golubia - Dobrzynia i okolic do sowieckich oboz贸w pracy. M艂odzie偶 naszej szko艂y, kt贸ra niejednokrotnie dawa艂a wyraz swojemu przywi膮zaniu do tradycyjnych warto艣ci, wzi臋艂a udzia艂 w tym wa偶nym 艣wi臋cie. Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 reprezentowa艂 poczet sztandarowy pod opiek膮 Pana Jakuba Piotrkowskiego oraz ucze艅 klasy czwartej technikum, Artur Grze艣lak, kt贸ry wyg艂osi艂 okoliczno艣ciowe przem贸wienie, przygotowane przez Pana Edwarda Bartkowskiego. Zaanga偶owanie naszych uczni贸w i nauczycieli w piel臋gnowanie pami臋ci o przesz艂o艣ci zosta艂o docenione przez Prezesa Ko艂a Rodzin Sybirak贸w w Golubiu - Dobrzyniu, Pani膮 Ew臋 Ka藕mierkiewicz, kt贸ra w li艣cie skierowanym do Dyrektora Szko艂y napisa艂a: "Wyst膮pienie ucznia i udzia艂 m艂odzie偶y by艂 wyrazem kszta艂towania obywatelskiej i patriotycznej postawy, kt贸rej wyrazem jest szacunek, mi艂o艣膰 i zaanga偶owanie o dba艂o艣膰 o lokalne dziedzictwo i pami臋膰 o historii Golubia - Dobrzynia. Te wszystkie warto艣ci reprezentuje Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu".


 

Polityka prywatnoṡci i pliki cookies